Olomoučtí Piráti uklízeli Čechovy sady

08. 04. 2018
Olomoučtí Piráti uklízeli Čechovy sady

Piráti a příznivci z Olomouce se 7. dubna opět zapojili do akce Ukliďme Česko. Lokalitou pro úklid byly Čechovy sady, kde se po roztání sněhu a jarní prořezávce dřevin staly odpadky pod keři nepěknou dominantou porostu. Během pár hodin se dobrovolným sběračům podařilo uklidit zhruba 100kg odpadu.

Trasa úklidu započala u Památníku Rudé armády v Čechových sadech. Přilehlé křoviny účastníky záhy ubezpečily, že lokalitu zvolili dobře. Pytle s odpadky se začaly rychle plnit, a kyblík na nebezpečný odpad nestíhal kolovat mezi místy nálezů injekčních stříkaček. Těch bylo nalezeno asi 17, z toho některé s nekrytými jehlami.

Množství odpadků poházených všude okolo bylo překvapením. V polovině akce bylo jasné, že celý park se během pár hodin uklidit nedá, a ani na to nevystačí rychle se tenčící zásoba pytlů na odpad. Proto došlo k postupnému přesunu trasy k porostům podél Krapkovy ulice, až k dětskému hřišti. V přilehlém křoví dětského hřiště byl nalezen “poklad” ve formě desítek prázdných plácaček od alkoholu.

Necelá třicítka dobrovolníků v Čechových sadech nasbírala více než 60 pytlů s odpadky, které byly odvezeny do sběrných dvorů. Bohužel, odpadu se tam povaluje možná ještě jednou tolik. Akce jako Ukliďme Česko by stálo za to pořádat několikrát do roka.

Album fotografií z akce naleznete na Facebooku Pirátů Olomouc.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....