Piráti a Starostové jdou do krajských voleb společně. „Máme dost sil i zkušeností, abychom zvítězili,“ říkají.

06. 03. 2020
Piráti a Starostové jdou do krajských voleb společně. „Máme dost sil i zkušeností, abychom zvítězili,“ říkají.

Česká pirátská strana a hnutí Starostové a nezávislí budou v Olomouckém kraji kandidovat společně. O vytvoření společné kandidátky pro krajské volby rozhodli hlasováním členové obou stran. Lídrem společné kandidátky bude zástupce hnutí STAN, olomoucký zastupitel a ředitel Správy kolejí a menz Univerzity Palackého Josef Suchánek. Dvojkou společné kandidátky a lídryní Pirátů bude zkušená komunální zastupitelka a dlouholetá ambasadorka Rekonstrukce státu Zdeňka Dvořáková Kocourková ze Šumperka.

„Průnik programů obou stran je na krajské úrovni velký. Protože chceme skutečnou změnu ve vedení Olomouckého kraje, dává smysl netříštit síly a vytvořit společnou kandidátku, s níž chceme zvítězit v krajských volbách. Věříme, že skloubení osvědčené pirátské politiky a pracovitosti s bohatými zkušenostmi politiků z hnutí STAN přinese úspěch,“ říká krajský předseda Pirátů Viktor Tichák.

„Spojení Pirátů a Starostů v Olomouckém kraji funguje. Ukázalo se to při posledních komunálních volbách například v Olomouci, Prostějově nebo Zábřeze. Krajské volby chápeme jako vyšší formu voleb komunálních. Průzkumy ukazují, že společně máme vysokou šanci tyto krajské volby vyhrát,“ říká krajský předseda STAN Radek Brázda.

O společném postupu rozhodly po několika týdnech vyjednávání členské základny obou stran. Hlasování, které skončilo 5. března, dopadlo ve prospěch společné kandidátky.

„Bude mi ctí vést společnou kandidátku Pirátů a Starostů. Zanedlouho představíme společný program, ve kterém budeme klást důraz na transparentnost, péči o krajinu, boj se suchem, fungující dopravu, moderní školství i zdravotnictví a férové rozdělování krajských dotací,“ říká lídr hnutí STAN a kandidát na hejtmana Josef Suchánek.

„Těšíme se na společnou kampaň, v níž se zaměříme na větší propojení občanů a jejich starostů s představiteli kraje. Našim cílem je umožnit občanům Olomouckého kraje efektivně ovlivňovat věci, na kterých jim skutečně záleží,“ říká jednička Pirátů Zdeňka Dvořáková Kocourková.

Krajské volby se budou konat v říjnu. V Olomouckém kraji se volí celkem 55 zastupitelů.


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....