Olomoucký kraj pomůže obcím ve výstavbě nových cyklostezek

01. 02. 2021
Olomoucký kraj pomůže obcím ve výstavbě nových cyklostezek

Rada Olomouckého kraje odsouhlasila schválení smlouvy o spolupráci s obcemi Lesnice a Leština při výstavbě nových cyklostezek v rámci projektu „Moravská stezka“. Olomoucký kraj tak bude koordinovat a realizovat výstavbu na vybraných koridorech a pomůže obcím s organizační i finanční stránkou.

Moravská stezka je projekt cyklostezek, který má vést z malebné obce Mikulovice u Polských hranic až do jihomoravské Břeclavi. Olomoucký kraj chce na svém území zajistit vybudování páteřního koridoru pro cyklisty, kteří se díky cyklostezce vyhnou frekventovaným silnicím. „Vybudování nového úseku je dalším krokem ke kompletaci projektu Moravské stezky, kterému jako rekreační cyklistka velmi fandím,“ komentuje radní pro investice Zdeňka Dvořáková Kocourková.

Nově vybudovaný úsek bude propojovat spojnice mezi Zábřehem a Lesnicí a Zábřehem a Leštinou. Vznikne 2,5 km nové cyklostezky s předpokládanými náklady kolem 21 milionů Kč. „Realizace tohoto projektu proběhne pod záštitou kraje, který pomůže jak s finanční, tak s organizační stránkou,“ doplňuje Dvořáková Kocourková.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....