Olomoucký kraj hlásí plné pokrytí

07. 09. 2014
Olomoucký kraj hlásí plné pokrytí

Piráti fungují otevřeně, demokraticky a decentralizovaně. Díky tomu oživujeme aktivity ve všech koutech republiky. Dlouho opomíjený region Jesenicko nyní bude obstarávat nově založené místní sdružení - v Olomouckém kraji už páté.

Piráti v Olomouckém kraji měli doposud složitou pozici, a to nejen ve volbách, ale i v dalších aktivitách. Rozloha a tvar kraje způsoboval, že většina aktivit se odehrávala v okresech Olomouc, Přerov a Prostějov a se zbytkem kraje se navazoval kontakt jen stěží. Bohužel to bylo poznat i na volebních výsledcích.

29.srpna 2014 se toto konečně změnilo a nyní považujeme Olomoucký kraj za “Pirátsky plně pokrytý”.

Piráti z Olomouckého kraje nejprve navštívili jednání hnutí PRO-REGION, s nímž mají společné kandidátky do komunálních voleb v Šumperku, Velkých Losinách a v Loučné nad Desnou volimpiraty.cz. Na setkání byla probrána kampaň i detaily programu, Piráti zajistili pro tuto kampaň přidělení transparentního účtu a přislíbili uspořádat vzdělávací přednášku o svobodné hudbě (aneb jak neplatit výpalné OSA). Tato přednáška proběhne ve čtvrtek 25. září 2014 v Šumperku.

Poté se pirátská posádka přesunula do Jeseníku, kde bylo naplánovano veřejné výjezdní zasedání krajského fóra (zápis zde). Účastnili se jej např. i 1. místopředseda strany Vojtěch Pikal, jednatel republikového výboru Jakub Burget, samozřejmě předsednictvo krajského sdružení a další členové.

Zasedání probíhalo v uvolněné atmosféře, předsednictvo přijalo několik žadatelů o členství a krom jiného se řešily především komunální volby. Několik (dnes už členů) Pirátů kandiduje na kandidátce Zelených s podporou Pirátů přímo v Jeseníku, dlouholetý člen Martin Foltýn zase v Supíkovicích. Ukázalo se, že Piráti jsou v tomto regionu aktivní už dlouho a to poslední, co jim chybí, je formální struktura. Tento poslední krok byl učiněn, a tak bylo založeno místní sdružení Jesenicko.

Jeho členové si zvolili místní předsednictvo ve složení:
Předseda: Petr Laštovica
1.místopředseda: Martin Foltýn
2.místopředseda: Jiří Svoboda

Novopečený předseda MS se vyjádřil následovně: “Jedním z našich prvních kroků bude uspořádání první schůze Místního sdružení Jesenicko. Toto setkání bude mít za cíl definovat naše další kroky ve vztahu k blížícím se komunálním volbám.”

Jedná se už o páté místní sdružení v Olomouckém kraji. Přejme jim mnoho sil, úspěšnou spolupráci a dobré výsledky.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....