Nový palác na hradě Helfštýn získal ocenění Stavba roku

09. 11. 2021
Nový palác na hradě Helfštýn získal ocenění Stavba roku

Nově dokončený palác na hradě Helfštýn získal ocenění Stavba roku 2021. Cenu se podařilo získat především díky mimořádně citlivé rekonstrukci, která zpřístupnila palác a vytvořila tak novou část prohlídky hradu. Rekonstrukce si vyžádala ihned po otevření velký obdiv za svou jedinečnost a také zájem turistů.

Rekonstrukce hradu Helfštýn byla jednou z největších investicí do památek Olomouckého kraje v posledních letech. Celkové náklady se vyšplhaly na 80 milionů korun. V rámci rekonstrukce byl kladen důraz na maximální zachování historického charakteru a použití kovu, který i díky festivalu Hefaiston k Helfštýnu tradičně patří. Stavba je nominována také na další architektonické ceny například na Českou cenu za architekturu. Rekonstrukce vytvořila i díky nové vyhlídce, která supluje střechu, mimořádný zážitek pohledem do Moravské brány a i díky tomu výrazně stoupl zájem o návštěvy hradu, který nabízí také noční prohlídky.

„Rekonstrukce Helfštýna sklízí jedno ocenění za druhým. Největším oceněním pro investora, kterým byl Olomoucký kraj, ale je stále vzrůstající návštěvnost hradu. A to i v této, pro cestovní ruch, velmi nepříznivé době,“ uvádí radní Zdeňka Dvořáková Kocourková.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....