Ivan Bartoš a eurokampaň v Olomouckém kraji

06. 05. 2014
Ivan Bartoš a eurokampaň v Olomouckém kraji

S blížícími se volbami do evropského parlamentu vrcholí také příprava pirátské volební kampaně. V ulicích je každý den mnoho našich dobrovolníků, kteří vylepují plakáty, rozdávají informační letáky a seznamují občany našeho kraje s pirátskými cíli.

Vše vyvrcholí ve dnech 8. - 12.května, kdy náš kraj navštíví předseda Pirátské strany a lídr pro Eurovolby Ivan Bartoš, aby naši kampaň podpořil. Na tyto dny jsme přichystali bohatý program, který zahájíme ve čtvrtek Pirátskou cyklojízdou z Majetína přes Tovačov do Pivína. Majetín je centrem místního sdružení Pirátská Tvrz, v Tovačově navštívíme projekt Pitbike podpořený z participativního rozpočtu pirátské strany. Můžete nás zkusit odchytit někde na trase nebo se prostě přidat, startujeme z Majetína v 10:00 h.

V pátek 9. 5. pokračuje program v Prostějově. V odpoledních hodinách budete mít možnost setkat se s Ivanem Bartošem a dalšími čelními kandidáty na náměstí T. G. Masaryka, poté na besedě v baru 12 opic a celý den zakončíme koncertem v klubu Apollo, kde na podporu Pirátské strany vystoupí kapely Session, Kowall company, Mimo provoz a Animal orchestras. Vstupné je dobrovolné a navíc Ivan Bartoš možná předvede něco ze svého muzikantského umění.

Sobotní program se vrací opět do MS Pirátská Tvrz, tentokrát v Brodku u Přerova, kde zhruba od 17:00 h začne putovní festival svobodné kultury VyOsení, kde kromě kapel vystoupí i Piráti se svými krátkými projevy.

V neděli pak opět nasedneme na kola. Ve spolupráci s rekola.cz (bikesharing) pořádáme cyklojízdu po Olomouci. Sraz bude po druhé hodině na Dolním náměstí a kolem třetí hodiny bychom měli vyjet na vyjížďku po olomouckém centru.

„Piráti těmito akcemi dávají najevo svou programovou náklonost k ekologickému způsobu dopravy a zdravému životnímu stylu. Koncerty zase poukazují na podporu svobodné kultury bez poplatků OSA. Naše kampaň je kontaktní, dobrovolnická a levná. Umíme spojit příjemné s užitečným,“ dodává předseda krajského sdružení Martin Šmída.

Pirátská kampaň v Olomouckém kraji vyvrcholí v pondělí na Dolním náměstí v Olomouci, kde budou mít od rána (cca 10:00 h) Piráti svůj stánek, u kterého bude možnost se potkat s Ivanem Bartošem a dalšími kandidáty do europarlamentu, pokládat jim otázky a diskutovat. Večer (po 18:00 h) zakončujeme v restauraci Renomé (Uhelná 21), kde se koná akce “S Ivanem na pivo”. I zde budete mít možnost probrat s Piráty to, co Vás zajímá, tentokrát ovšem v odlehčenější atmosféře.

Tímto vás zveme na všechny části olomoucké pirátské eurokampaně a již nyní se těšíme na setkání s vámi.

Program:

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....