Humans of Piráti: Zdeňka Dvořáková Kocourková: Svoboda rozhodovat o svém životě je nejvíc

05. 08. 2020
Humans of Piráti: Zdeňka Dvořáková Kocourková: Svoboda rozhodovat o svém životě je nejvíc

Hodně čtu. Zajímají mě příběhy úspěšných lidí, v nichž hledám poučení. Rodiče mě vychovali tak, abych se nebála nahlas říkat svůj názor. Jsem ráda, že nemusím ohýbat hřbet a bát sejako lidé za socialismu. Nejdůležitější je pro mě udržet si v životě svobodu rozhodování, vyjadřování a myšlení a celý život hledám pravdu.

Vadí mi manipulace s veřejným míněním skrze média vlastněná byznysmeny a ovlivňovaná politiky. Nelíbí se mi, že nemáme dost protikorupčních zákonů a legislativa u nás nahrává lidem, kteří vydělávají na nevyspělém demokratickém systému. Před osmi lety jsem se proto zapojila do iniciativy Rekonstrukce státu, kde jsme jako občané lobbovali u poslanců a senátorů, aby podpořili návrhy protikorupčních zákonů a známkovali jsme dodržování jejich slibů. Některé ze zákonů už dávno fungují, jiné stále ne - politici se některým prostě brání zuby nehty.

Řekla jsem si, že až budu mít dost zkušeností, budu veřejně aktivní. Připadalo mi samozřejmé vrátit své zemi to, co investovala do mého vzdělání. Neuměla jsem si ale představit, že bych své síly spojila s nějakou tradiční politickou stranou. Každá z nich měla za sebou korupční skandály, utajované financování a různé morální poklesky. Pak se na české politické scéně objevili Piráti a měla jsem jasno. Jsou to lidé podobného ladění, jako jsem já. Chci s nimi dosáhnout toho, aby měli nečestní lidé méně možností parazitovat na děravém právním systému, aby se v naší zemi nepřiživovaly třeba zahraniční firmy tím, že nám za velké peníze prodají naši pitnou vodu. Přeji si žít v zemi, kde jsou lidé spokojeni s práci svých volených zastupitelů, kde politik není a priori vnímán jako lhář a podvodník.

Zdeňka Dvořáková Kocourková
Kandidátka Pirátů ve volbách do zastupitelstev krajů, Olomoucký kraj

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....