Dění ve městě Přerov a komunikace města s občany

18. 09. 2018
Dění ve městě Přerov a komunikace města s občany

V Přerově se koná mnoho kulturních akcí pořádaných ať už městem nebo soukromými provozovateli. Zjistit rychle, jednoduše a přehledně, kam zajít, už ale tak snadné není.

Chceme zřídit webovou stránku kultura.prerov.eu, kde člověk bude mít možnost zjistit, kam může v Přerově zajít. Na stránce nebudou pouze akce pořádané městem, ale i ostatní kulturní a sportovní akce v našem městě. Přerov není rozhodně mrtvým městem a má co nabídnout, jen občan musí vědět, kam a kdy zajít. To díky přehlednému kulturnímu webu nebude problém.

Zlepšení vztahu a pocitu sounáležitosti mezi městem a občanem to není jenom například participativní rozpočet, o který také budeme usilovat, ale zejména komunikace s občany. V dnešní době jsou nasnadě sociální sítě, jakožto nejrychlejší způsob sdělení informací občanům, a proto zavedeme městský Facebook a Instagram!

V České republice používá Facebook přes 5,2 milionu uživatelů! Je tedy nasnadě, aby i Přerov měl svůj Facebook a oblíbenou sociální síť posledních let – Instagram. Město bude mít možnost být s občany v přímém kontaktu, bude zde zveřejňovat své tiskové zprávy, upozornění občanům, výše zmiňované kulturní události a jiné. Po založení městského Facebooku bude město mnohem lépe propagovat své aplikace, jako je například Portál občana anebo aplikace ProblemReport, která umožňuje rychlým způsobem nahlásit úřadu problém nebo závadu ve veřejném prostoru a tím přispět ke zlepšení prostředí ve městě.

Dnes je na Facebooku a Instagramu téměř každý denně, proto věříme, že tyto sociální sítě zlepší informovanost občanů. Samozřejmostí je ale i vůle informovat se a komunikovat ze strany občanů.

Náš celý program naleznete na webových stránkách: http://www.spolecneproprerov.cz/?p=1897.

Tvořme Přerov společně!

Na sociálních sítích najdete i nás!

Na Facebooku jsme aktivní již od roku 2010 a na Instagramu od letošního roku. Zveřejňujeme zde každodenní informace o našem programu, fotky Přerova, ale i různá videa z naší kampaně. Sledujte nás! FB – Společně pro Přerov a Piráti, IG – Společně pro Přerov a Piráti.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....